Уроджена “п’яткова” стопа (п’ятково-вальгусна стопа, calcaneo-valgus foot) це деформація стопи, при якій стопа знаходиться в положенні тильного згинання, при цьому тильна поверхня стопи контактує з передньою поверхнею гомілки.

Уроджена 'п’яткова' стопа
Даний вид деформації розвивається в результаті патологічного розташування стопи дитини в період внутрішньоутробного розвитку і відноситься до так званих позиційних деформацій стопи (“positional”/”packaging” deformities). П’яткова деформація стопи, як правило, виправляється самостійно протягом найближчого 1-2 місяців. Ваш дитячий ортопед може порекомендувати проведення щадної гімнастики для стопи з метою розтягування м’яких тканин по тильно-бічній поверхні гомілки. Для цього необхідно проводити акуратні маніпуляції стопою в сторону протилежної до деформації, тобто в підошовне згинання і обертання стопи досередини.

Диференціальний діагноз повинен проводитися з вертикальним тараном .

Діагноз встановлюється під час клінічного обстеження, в разі «п’яткової» стопи, деформація є мобільною і легко піддається корекції. У разі вертикального тарана, визначається выстоящая на внутрішній поверхні головка таранної кістки, ригідна (що не піддається мануальній корекції) еквінусна деформація стопи.