Коли і як часто необхідна консультація дитячого ортопеда моїй дитині?

– У нормі дитина повинна бути оглянута дитячим ортопедом в найближчі 4 тижні після виписки з пологового будинку, а потім у віці 6 і 12 місяців. При наявності факторів ризику або ознак ортопедичної патології у новонародженого, дитині показана консультація дитячого ортопеда в максимально ранні терміни, в подальшому режим контрольних оглядів встановлюють індивідуально.

Хто займається діагностикою та лікуванням ортопедичної патології у новонароджених (кривошия, деформації стопи (клишоногість, плоскостопість), деформації грудної клітки, деформації хребта, деформації кінцівок)

– Порушення кістково-м’язової системи у новонароджених, як правило, діагностують при клінічному огляді акушери-гінекологи, неонатологи або педіатри. Подальша діагностика і лікування патології кістково-м’язової системи у дітей проводиться дитячим ортопедом і лікарями суміжних спеціальностей (невропатолог, дитячий хірург).

Чи потрібен масаж моїй дитині?

– У нормі, здоровій дитині проведення будь-якого “спеціального” масажу не потрібно. Питання про призначення масажу визначається лікарями, які спостерігають дитину.