Лікування хвороби Пертеса

План лікування при хворобі Пертеса складається індивідуально Вашим лікарем, в залежності від віку, стадії захворювання та особливостей клінічних проявів захворювання у дитини (обсяг рухів, болі в суглобі). Для лікування застосовуються консервативні та хірургічні методи.

Консервативне лікування включає:
1) Призначення анальгетиків (Парацетамол, Ібупрофен) на короткий період (3-5 днів), для зменшення больового синдрому
2) Обмеження фізичної активності: виключаються біг, стрибки
3) Розвантаження кульшового суглобу проводиться з використанням милиць
4) Лікувальна фізкультура спрямована на збереження обсягу рухів в кульшовому суглобі
5) Може використовуватися накроватне витягування для профілактики деформації головки стегнової кістки і зменшення больового синдрому
6) Використання спеціальних відвідних пристроїв (ортезів) або гіпсування.

Сучасним стандартом лікування хвороби Пертеса є дотримання принципу “контейнмента” (containment), тобто правило утримування головки стегнової кістки в вертлюжній западині на період поки некротизовані тканини головки заміщуються на життєздатні тканини. Це дозволяє зменшити деформацію головки стегнової кістки в період коли є її “біологічна пластичність”. На практиці принцип “контейнмента” реалізується шляхом надання нижньої кінцівки положення відведення, що призводить до занурення головки стегнової кістки і тим самим запобігає їй від формування вираженої деформації.

Хірургічне лікування при хворобі Пертеса також направлено на забезпечення принципу “контейнмента” і проводиться при формуванні контрактури (обмеження рухів) в кульшовому суглобі, а також для профілактики або лікування деформації головки стегнової кістки і порушення взаємин в кульшовому суглобі (підвивих).

До хірургічних втручань, які використовуються при хворобі Пертеса відносяться:

1. Тенотомія м’язів, які приводять стегно (аддукторів) – проводиться при наявності приводної контрактури, для збільшення відведення в кульшовому суглобі і забезпечення занурення головки в западину.
2. Остеотомія стегнової кістки або кісток таза – це оперативне втручання, що складається в перетині і переорієнтації кісток, спрямоване на забезпечення принципу “контейнмента”.
3. Тимчасове блокування зони росту великого вертіла – це малоінвазивне втручання, спрямоване на запобігання деформації великого вертлюга стегнової кістки.

У Вашої дитини встановлено діагноз хвороба Пертеса?

Запишіться на прийом!